Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego w Gorzycach

Ocena:
0/5
Adres:
WWW:

Informacje o ośrodku:

Program oparty jest o bio-psycho-społecznym model uzależnienia. Głównym celem pracy terapeutycznej jest dążenie do zmiany pozwalającej osiągnąć pełną abstynencję. Podstawową metodą terapeutyczną jest psychoterapia grupowa i indywidualna. W tym podejściu ponad połowa zajęć, to sesje psychoterapii grupowej. Sesje grupowe odbywają się w systemie półotwartym, to znaczy, że nabór pacjentów do grupy odbywa się w sposób rotacyjny, w przedziale tygodniowym. Raz w tygodniu wymieniana jest połowa członków z 12 osobowej grupy.

Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu jest podzielony na trzy pododdziały A, B, C na łączna liczbę 112 łóżek. W każdym z pododdziałów obowiązuje szczegółowy harmonogram terapii rozpisany na poszczególne dni tygodnia. Ze względu zachowanie ciągłości przyjęć i realizację programu terapeutycznego przyjęcia w każdym z pododdziałów odbywają się we wtorki, środy i czwartki.

W ramach prowadzonej terapii jest zagwarantowana stała dostępność do psychologa i lekarzy różnych specjalności oraz pracownika socjalnego. W razie konieczności zapewniony jest również dostęp do konsultacji specjalistycznych.

Informacje kontaktowe:

Adres:
WWW:

Mapa dojazdu:

Loading...

Dodaj opinię

Wybierz ocenę
Overall

Kontakt

Wyślij wiadomość