Ośrodek Rehabilitacji dla Osób Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych

Ocena:
0/5
Adres:
WWW:

Informacje o ośrodku:

Ośrodek Rehabilitacji dla Osób z Uzależnieniem od Substancji Psychoaktywnych w Pałęgach prowadzony przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie od 2007 roku zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Zespół terapeutyczny uczestniczy systematycznie w różnych szkoleniach stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy pomóc nie tylko uzależnionym, ale również ich rodzinom. Współpracujemy z Rodzinną Poradnią Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy, odziałem terapeutycznym Aresztu Śledczego w Kielcach oraz ośrodkiem San Damiano w Chęcinach. Stawiamy na ścisłą współpracę z pacjentem w procesie leczenia.

DLA KOGO OŚRODEK Przyjmujemy osoby uzależnione od narkotyków, dopalaczy i leków w wieku 15-25 lat, także z uzależnieniami współistniejącymi: (alkohol, hazard, komputer, Internet). Ośrodek dysponuje 25 miejscami i posiada całodobową opiekę terapeutyczną.

CZAS TRWANIA TERAPII Terapia uzależnień w naszym Ośrodku trwa od 6 do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia – w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Leczenie jest podzielone na kilka etapów.

OŚRODEK MA CHARAKTER KATOLICKI Przyjmujemy pacjentów niezależnie od wyznania. Mamy swojego duszpasterza oraz kaplicę. Ważne są dla nas wartości chrześcijańskie: szacunek dla drugiego człowieka, otwarcie się na innych ludzi, rodzina. Także uczciwość, która ma nie tylko wymiar etyczny, ale stanowi punkt wyjścia do podjęcia leczenia.

Informacje kontaktowe:

Adres:
WWW:

Mapa dojazdu:

Loading...

Dodaj opinię

Wybierz ocenę
Overall

Kontakt

Wyślij wiadomość