Zapowiednik Centrum Leczenia Uzależnień

Ocena:
0/5
Adres:
WWW:

Informacje o ośrodku:

Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu prowadzi długoterminową terapię osób uzależnionych od środków odurzających i alkoholu. Jest ośrodkiem kooedukacyjnym, przyjmuje osoby od 15 roku życia.

Placówka posiada specjalistyczny program terapii przeznaczony dla matek z dziećmi. Dzięki pracy dwiema społecznościami istnieje również możliwość terapii małżeństw i rodzeństw. Podstawową metodą organizującą całość oddziaływań jest metoda społeczności terapeutycznej. Oddziaływania mają charakter wielopoziomowy i dają możliwość pracy nad schematami poznawczymi, korygowaniem emocji, weryfikowaniem obrazu własnej osoby. Udział w programie trwa 18 miesięcy.

Po podstawowym programie terapeutycznym jest możliwość zakwalifikowania się do programu post-rehabilitacyjnego, przystosowawczego dla osób, które zdaniem zespołu terapeutycznego nadal potrzebują wsparcia ze strony ośrodka w fazie powrotu do normalnego życia (np. wymagają przedłużenia procesu terapeutycznego, nie otrzymują tego wsparcia ze strony rodziny, lub nie chcą wracać do domów rodzinnych).

Informacje kontaktowe:

Adres:
WWW:

Mapa dojazdu:

Loading...

Dodaj opinię

Wybierz ocenę
Overall

Kontakt

Wyślij wiadomość