Koninki

Ocena:
0/5
Adres:
WWW:

Informacje o ośrodku:

Ośrodek terapii uzależnień KONINKI zajmuje się profesjonalną pomocą w leczeniu alkoholizmu, narkomani, lekomani, hazardu, uzależnienia od multimediów i innych ryzykownych zachowań. Oferuje pomoc dla rodzin osób uzależnionych pragnących skutecznie pomóc choremu.

Największą trudnością jest uświadomienie alkoholikowi, narkomanowi czy hazardziście, że sytuacja jest bardzo poważna a on wymaga profesjonalnej pomocy. Ośrodek terapii uzależnień zajmuje się tym problemem od kilkudziesięciu lat.

Mając doświadczenie służymy radą – jak przeprowadzać z chorym rozmowę o jego chorobie, jak postępować z „żyjącym w nierealnym świecie” członkiem rodziny. Wyjaśniamy, szukającym pomocy, że choroba, nie leczona szybko postępuje i może prowadzić do przedwczesnej śmierci.

Uświadamiamy chorych i ich rodziny, że jeśli dotychczasowe stosowane przez nich sposoby pomocy nie przyniosły spodziewanych efektów, to należy je zmienić. Należy zastosować sprawdzone przez lata działania, mające na celu doprowadzenie chorego uzależnionego do zgody na podjęcie leczenia – to jest pierwszy ale najważniejszy krok. Ośrodek terapii uzależnień usytuowany jest daleko od zabudowań, w bliskiej okolicy Zakopanego – wśród lasów, potoków i łąk Gorczańskiego Parku Narodowego – gdzie pacjent szybko nabiera zdrowia fizycznego jak i psychicznego. W takich warunkach łatwiej też jest zapewnić anonimowość.

Największym osiągnieciem każdego ośrodka jest trzeźwy pacjent. Możemy się pochwalić tym, że większość naszych pacjentów utrzymuje abstynencję, zmienia swoje życie na lepsze. Wolni od przymusu picia czy ćpania pacjenci dzwonią i odwiedzają nas. Wielu z nich kontynuuje terapię i uczestniczy w warsztatach pomocowych organizowanych przez ośrodek terapii uzależnień KONINKI.

Informacje kontaktowe:

Adres:
WWW:

Mapa dojazdu:

Loading...

Dodaj opinię

Wybierz ocenę
Overall

Kontakt

Wyślij wiadomość