Ośrodek Terapii Uzależnień "Ku Dobremu"

Ocena:
0/5
Adres:
WWW:

Informacje o ośrodku:

W ośrodku proponujemy młodzieży naukę samodzielności i rozwój zainteresowań poprzez różnego rodzaju zajęcia ogólnorozwojowe: sportowe, plastyczne, komputerowe, ergoterapię itd. Jesteśmy otwarci na wprowadzanie przez wszystkie osoby ich hobby (w miarę możliwości ośrodka). Pamiętamy jednak, że priorytetem jest terapia uzależnienia i przygotowanie młodego człowieka do samodzielnego życia (po powrocie do domu rodzinnego) zmierzającego do rozwoju osobistego i pozytywnego funkcjonowania wśród ludzi. Skupiamy się więc na przestrzeganiu zasad w ośrodku, uczestnictwie w zajęciach terapeutycznych, realizacji zadań terapeutycznych oraz nadrobieniu zaległości szkolnych (bądź kontynuacji realizacji obowiązku szkolnego).

W rezultacie tak ułożyliśmy program terapii i plan zajęć w ośrodku, aby dawał jak najlepsze efekty. Wykorzystujemy w tym celu:

ideę społeczności terapeutycznej (porannej i wieczornej), dzięki czemu ćwiczymy m.in. pogłębianie świadomości własnych emocji i zachowań, nazywania ich, rozwiązywania trudności i konfliktów interpersonalnych, poczucie obowiązkowości, świadomość dojrzałej odpowiedzialności za siebie nawzajem kontakt indywidualny w psychologiem i terapeutą uzależnień, co daje możliwość m.in. omówienia problemów, które z różnych racji jest trudno omawiać w trakcie terapii grupowej, przyjrzenia się własnym emocjom i zachowaniom od innej strony, a także zdobycia umiejętności nawiązywania bliższej relacji z osobą pomagającą (w tym obdarzania zaufaniem)

Informacje kontaktowe:

Adres:
WWW:

Mapa dojazdu:

Loading...

Dodaj opinię

Wybierz ocenę
Overall

Kontakt

Wyślij wiadomość